• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anne.sefkati?fref=ts
  • https://twitter.com/annesefkati

Terapiler

EĞİTİMLER        :


Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ( Havuz Tedavisi ( hidroterapi ) Paramobil - UGL Terapi - Elektroterapi )


Fizyoterapi :

Doğum öncesi, doğumda ve doğum sonrası oluşan bedensel ve zihinsel sınırlılıklarının, bilimsel teknikler kullanılarak en aza indirilmesini sağlayan, bireylerin kendine bakım ve sosyal çevre içindeki bağımsızlık seviyesini arttırmayı hedefleyen bir bilim dalıdır. Fonksiyonların düzenlenmesi, hareket kabiliyetinin arttırılması, ağrının azaltılması ve hastalık veya yaralanmadan muzdarip bireyin fiziksel yetersizliklerinin önlenmesi veya sınırlandırılmasını uygun tedavi programları hazırlayarak destekler. Uygulamalardaki temel hedef; düzeltmek, korumak ve gelişmesine yardımcı olmaktır.

Havuz Terapisi ( Hidroterapi ) :
Hidroterapi, suyun tedavi amaçlı uygun sıcaklıkta kullanılmasıdır. Suyun kaldırma kuvvetinden yararlanılarak, normal matta yapıldığından çok daha kolay ve az enerji harcayarak eksersizleri yapar. Havuzda yapılan su içi egzersizleri; gevşemeye, zayıf kas gruplarının kuvvetlendirilmesine; oturma, ayakta durma, yürüme, merdiven inip çıkma gibi fonksiyonel becerilerin kazandırılmasına yardımcı olur.


Mesleki Rehablitasyon ve İş - Uğraşı Terapisi


Merkezimizde; çocuklarımıın yeteneklerine göre ayrıca Halı Dokuma, El Sanatları, Bilgisayarlı Destek Eğitim, Makrame, Ahşap Boyama, Resim ve Müzik etkinlik çalışmaları yapılmaktadır.